Vyhledat

A co vlastně jíte, když nic nejíte?

Na tuhle větu se nás lidé zeptali už tolikrát, že vybavit si přesné číslo, je už dávno za mými možnostmi.

Tapioca s kokosovým mlékem a banánem

Tento příběh začal před více jak třemi lety, když jsem se seznámila s mým mužem, v té době začínajícím trenérem fitness. A protože v odvětví fitness je jídlo velkým tématem, řešili jsem tuto oblast skutečně často a velmi důkladně. Pamatuji si dodnes, jak jsem byla nadšená z toho, že mám k sobě konečně někoho, kdo jídlo řeší stejně jako já.


Mé nadšení však opadlo ve chvíli, kdy jsem zjistila, že živit se fitness je jíst samou rýži, maso a rýži, vejce, maso, tvaroh a pak zase maso a rýži.. no protože prostě bílkoviny, ne!? A když jsem mého nastávajícího viděla, oddělávat si kůžičku z pečeného kuřete (tu jedinou věc, co jsem na kuřeti fakt milovala), tak jsem si říkala, holka tohle vážně chceš?


No nechci.. ale toho chlapa, co si oddělává tu kůžičku u kuřete, tak toho bych chtěla! Ale doufám, že on nebude chtít, abych to dělala taky... Nebo bych měla?

A tak jsem bojovala s myšlenkou co je správné udělat, když chci být krásná, hubená a k tomu si chci nechat toho chlapa co sedí vedle mě, za jehož zády jsem tajně nalívala víc oleje do pánvičky. Po čase jsem zjistila, že mi z této stravy, přes veškerou snahu, není vůbec dobře a pořád ve mě převládala myšlenka, že jíst maso tolikrát denně určitě není v pořádku.Jak to všechno začalo

Bývalo mi často špatně a těžko téměř z každého jídla, už jsem z toho byla vážně zoufalá a stejně tak zoufale jsem potřebovala i nějakou změnu. Pokud si ještě dobře pamatuji, tak první věc co jsme vynechali z našeho jídelníčku bylo pečivo, rafinovaný cukr, pak následovalo mléko a všechny mléčné výrobky a pak i maso, výsledkem toho všeho bylo šťastné bříško.


A v této fázi právě hodně lidí napadne, a tak co vlastně jíte?

Náš jídelníček se změnil o 180 stupňů a já jsem byla strašně šťastná, že tuhle radost můžu sdílet i se svým mužem (tím stejným chlapem co se od ráda do večera ládoval kuřecím masem s rýží). A věřte nebo ne, naše strava byla, a stále je, mnohem bohatší, pestřejší a rozmanitější než kdykoli dřív. Začali jsme jíst mnohem více ovoce a zeleniny, ořechů a luštěnin, objevili jsme nové ingredience pro vaření (quinou, tapiocu, tempeh, chia semínka,) a začali více používat ty, které jsme dříve moc nejedli (tofu, pohanku, řepu, avokádo, batáty, jáhly).


Člověk míní, život mění

A když se mě někdo zeptá: ,,Ty nejíš maso?" Řeknu: ,,Jím, ale výjimečně" Výjimečně my totiž jíme úplně všechno. Naše bříška jsou však nejvíce spokojená, když jíme jídlo, které si sami uvaříme, takové to "naše jídlo". A jako bonus jsem hubená, do pánvičky nalívám oleje pořád stejně a problém s opečenou kůžičkou už neřeším :)

0 zobrazení
  • Facebook - Bílý kruh
Kontakt

Medlov 297, Medlov 664 66 

e-mail: info@moveyourbody.cz

tel.: 736 448 955